All Products
-
StevenCHN-TOP offer very good service and the products help us a lot -
S.N. SharmaCHN-TOP machine help me to improve my imprresion for Chinese machines -
MikeBest products with best price, CHN-TOP well done!
Keywords [ laser cutting service ] match 326 Products.
Super Hard Material Cutting CNC Fiber Laser Machine with Special Custom Cutting Head and Rotary A Axis
| Software Control System: | Self-developed CNC System Based On Windows |
|---|---|
| Laser System: | Fiber Laser Module QCW800 |
| Cutting Head: | Special Custom Super Hard Material Cutting Head |
1064±5nm Laser Wavelength CNC Fiber Laser Cutter for 3-9m Pipe Length Metal Cutting Applications
| Total Power: | 20KW |
|---|---|
| Controller: | Raytool |
| Laser Wavelength: | 1064±5nm |
CNC Controller With DSP System cnc fiber laser cutter 1080nm wavelength precision cutting machine for metal processing applications
| Weight: | 1500KG |
|---|---|
| Traditional System: | Gantry Double Drive Structure |
| Laser System: | Fiber Laser Module QCW800 |
Sawtooth Platform CNC Fiber Laser Cutting Machine with 1080nm±5 Laser Wavelength and BECKHOFF Germany Controller Providing Metal Processing
| Work Environment: | 0-40 ℃, Humidity ≤ 80%, No Condensation |
|---|---|
| Laser System: | Fiber Laser Module QCW800 |
| Coolingmethod: | Water Cooling |
Gantry Double Drive Structure fiber laser cnc machine supported by Schneider electrical system designed for and metal cutting operations
| Work Environment: | 0-40 ℃, Humidity ≤ 80%, No Condensation |
|---|---|
| Focus System: | High Resolution Laser Sensor (optional) |
| Color: | Optional |
QCW800 Fiber Laser Module High Precision CNC Cutting Machine with 4KW Total Power
| CNC System: | X/Y/Z High Precision Removable Worktable, Rotary A Axis |
|---|---|
| Laser Power: | 800W |
| Power Supply: | 380V-3 Phases-5 Wires 50Hz |
CNC Fiber Laser Cutting Machine Laser Turning Machine For PDC Material
| Model: | ZT-JGC200 |
|---|---|
| Fiber Type: | Fiber Laser |
| Application: | PDC Laser Turning |
Self Developed Ultra Hard Material Cutting Machine 380V CE certified
| Product Name: | CHN-TOP Self-developped Ultra Hard Material Cutting Machine With 2 Years Gurranty |
|---|---|
| Dimension: | 1500*920*1640mm |
| Power: | 380V |
2D Shape Narrow Kerf PCD Laser Cutting For Cubic Boron Nitride Tools
| Laser Type: | Fiber |
|---|---|
| Material: | PCD/PCBN |
| Cutting Equipment: | ZT-JGQG6SE |
CNC Laser Turning Machine For PDC ZT-JGC200
| Model: | ZT-JGC200 |
|---|---|
| Fiber Type: | Fiber Laser |
| Application: | PDC Laser Turning |

