All Products
-
StevenCHN-TOP offer very good service and the products help us a lot -
S.N. SharmaCHN-TOP machine help me to improve my imprresion for Chinese machines -
MikeBest products with best price, CHN-TOP well done!
Keywords [ laser cutting service ] match 323 Products.
Cooling Method Water Cooling CNC Fiber Laser Cutting Machine with French MOTOREDUCER 220V Voltage
| Cooling Method: | Water Cooling |
|---|---|
| Power Demand: | Three Phase 380V / 50Hz / 60Hz |
| Applicable Material: | Metal |
AC380V/50Hz CNC Fiber Laser Cutting Machine Perfect for Heavy-Duty Metal Cutting 1525 X 3050 Mm
| Repeatability Accuracy: | ±0.02mm |
|---|---|
| Applicable Material: | Metal |
| Cooling Method: | Water Cooling |
Metal Steel CNC Fiber Laser Cutting Machine with Raytool Controller 1525 X 3050 Mm Work Piece Dimensions
| Pipe Length: | 3-9m |
|---|---|
| Laser Head: | Swiss Raytools Auto-following |
| Laser System: | Fiber Laser Module QCW800 |
High Hardness PCD Laser Cutting 3.2mm Thickness For Diamond Tools
| Laser Type: | Fiber |
|---|---|
| Material: | PCD/PCBN |
| Cutting Equipment: | ZT-JGQG6SE |
Production Workshop CNC Fiber Laser Cutting Machine For PDC Material Polishing Process
| Model: | ZT-JGC200 |
|---|---|
| Fiber Type: | Fiber Laser |
| Application: | PDC Laser Turning |
CNC Fiber Laser Cutting Machine with QCW800 Laser System and Customized Cutting Head
| CNC System: | X/Y/Z High Precision Removable Worktable, Rotary A Axis |
|---|---|
| Focus System: | High Resolution Laser Sensor (optional) |
| Cutting Head: | Special Custom Super Hard Material Cutting Head |
Automatic Laser Focus System Fiber CNC Laser Cutting Machine 4 KW for Precision Cutting
| Focus System: | High Resolution Laser Sensor (optional) |
|---|---|
| Laser Focus System: | Automatic (Optional) |
| Software Control System: | Self-developed CNC System Based On Windows |
Customizable 800W CNC Fiber Laser Cutting Machine With Rotary A Axis Table
| CNC System: | X/Y/Z High Precision Removable Worktable, Rotary A Axis |
|---|---|
| Cutting Head: | Special Custom Super Hard Material Cutting Head |
| Power Supply: | 380V-3 Phases-5 Wires 50Hz |
Cutting PCD/PCBN Work Piece Dimensions 1525 X 3050 Mm CNC Fiber Laser Cutting Machine with 1500W Power and Repeatability Accuracy ±0.02mm
| Application: | Cutting PCD/PCBN |
|---|---|
| Reduction Gears: | French MOTOREDUCER |
| Work Piece Dimensions: | 1525 X 3050 Mm |

