All Products
-
StevenCHN-TOP offer very good service and the products help us a lot -
S.N. SharmaCHN-TOP machine help me to improve my imprresion for Chinese machines -
MikeBest products with best price, CHN-TOP well done!
Keywords [ laser cutting service ] match 323 Products.
CNC Fiber Laser Cutting Machine with Self-developed CNC System and High Resolution Laser Sensor optional Focus System
| Monitor System: | Industrial Camera + Optical Amplification Systems |
|---|---|
| Power Supply: | 380V-3 Phases-5 Wires 50Hz |
| Total Power: | 4 KW |
High Resolution Laser Sensor CNC Fiber Laser Cutting Machine with Industrial Camera Optical Amplification Systems
| Laser System: | Fiber Laser Module QCW800 |
|---|---|
| Total Power: | 4 KW |
| Software Control System: | Self-developed CNC System Based On Windows |
Rotation Axis Servo High Precision Rotation Axis CNC Fiber Laser Cutting Machine with Controller Raytool Pipe Length 3-9m
| Pipe Length: | 3-9m |
|---|---|
| Laser System: | Fiber Laser Module QCW800 |
| Controller: | Raytool |
Laser Wavelength 1064±5nm CNC Fiber Laser Cutting Machine with Taiwan YYC Gear and Rack and Imported High Resolution Laser Sensor Focus System
| Laser Wave Length: | 1080 NM |
|---|---|
| Total Power Consumption: | About 3600W |
| Transmission: | Taiwan YYC Gear And Rack |
Servo Motor Schneider fiber laser cnc machine three phase 380V 50Hz 60Hz power demand automated laser cutting technology
| Drawing Programming Mode: | AI, DWG, PLT, DXF Format Import Directly |
|---|---|
| Total Power Consumption: | About 3600W |
| Servo Motor: | Schneider |
Advanced 4 KW Fiber Cnc Laser Fiber Laser Cutting Machines With Precision Removable Worktable
| CNC System: | X/Y/Z High Precision Removable Worktable, Rotary A Axis |
|---|---|
| Total Power: | 4 KW |
| Software Control System: | Self-developed CNC System Based On Windows |
Precision CNC Fiber Laser Cutting Machine 380V-3 Phases-5 Wires 50Hz Power Supply Self-developed CNC System Based On Windows
| CNC System: | X/Y/Z High Precision Removable Worktable, Rotary A Axis |
|---|---|
| Software Control System: | Self-developed CNC System Based On Windows |
| Monitor System: | Industrial Camera + Optical Amplification Systems |
High Resolution Laser Sensor Optional CNC Fiber Laser Cutting Machine With Special Custom Super Hard Material Cutting Head
| Laser Power: | 800W |
|---|---|
| Software Control System: | Self-developed CNC System Based On Windows |
| Power Supply: | 380V-3 Phases-5 Wires 50Hz |
380V 3 Phases 5 Wires 50Hz CNC Fiber Laser Cutting Machine with Automatic Focus System
| Laser System: | Fiber Laser Module QCW800 |
|---|---|
| Laser Focus System: | Automatic (Optional) |
| Focus System: | High Resolution Laser Sensor (optional) |
French MOTOREDUCER CNC Fiber Laser Cutting Machine for Metal AC380V/50Hz Power Supply and Technology
| Application: | Cutting PCD/PCBN |
|---|---|
| Voltage: | 220V |
| Power: | 1500W |

