All Products
-
StevenCHN-TOP offer very good service and the products help us a lot -
S.N. SharmaCHN-TOP machine help me to improve my imprresion for Chinese machines -
MikeBest products with best price, CHN-TOP well done!
Keywords [ laser cutting service ] match 326 Products.
Automatic laser focus system optional cnc fiber laser cutter offering Taiwan YYC Gear And Rack Transmission for and precise metal processing
| Cutting Materials: | Stainless Steel Carbon Steel Etc |
|---|---|
| Working Area: | 1500mm*3000mm |
| Laser Power: | 1-12KW |
Precision Cutting with HE MOSS Control System CNC Metal Laser Cutter at 100m/min
| Laser Source Brand: | Trumpf |
|---|---|
| Spindle: | Air Cooling |
| Cutting Thickness Limit: | 5mm Stainless Steel |
Precision Cutting Fiber Laser CNC Machine with 3-axis Configuration and Maximum Speed of 100m/min
| Control System: | CNC Controller |
|---|---|
| Spindle: | Air Cooling |
| Cutting Thickness Limit: | 5mm Stainless Steel |
1525 X 3050 Mm Work Piece Dimensions CNC Metal Laser Cutter Featuring Gantry Double Drive Structure Design
| Material: | PDC |
|---|---|
| Total Power: | 20KW |
| Laser Wavelength: | 1064±5nm |
Advanced Fiber Laser CNC Machine with 1064±5nm Wavelength and Raytool Controller
| Laser Head: | Swiss Raytools Auto-following |
|---|---|
| Controller: | Raytool |
| Rotation Axis: | Servo High Precision Rotation Axis |
Air Cooling Fiber Laser Engraving Machine CNC Fiber Laser System for Precise Industrial Marking and Cutting Applications
| Power: | 10w |
|---|---|
| Positioning Accuracy: | ≤0.01mm |
| Wavelength: | 10640nm |
Cnc Fiber Laser Engraving Machine Providing Industrial Metal Wood Plastic Cutting and Marking with Accurate Performance
| Wavelength: | 10640nm |
|---|---|
| Type: | Type |
| Cooling Method: | Air Cooling |
Precision Cutting Fiber CNC Laser Cutter With Automatic Laser Focus System And Rotary A Axis
| Focus System: | High Resolution Laser Sensor (optional) |
|---|---|
| Total Power: | 4 KW |
| Power Supply: | 380V-3 Phases-5 Wires 50Hz |
1mm Thickness CNC Fiber Laser Engraving Machine Accurate Positioned
| Laser Source: | Fiber |
|---|---|
| CNC: | Yes |
| Application: | Laser Engraving, PCD/CBN Monocrystals Diamond Chip In The Rake |
High Resolution Laser Sensor Focus System CNC Fiber Laser Machine
| Focus System: | Imported High Resolution Laser Sensor |
|---|---|
| Software Control System: | Self-developed PLC Control System |
| Laser Source: | Fiber |

