All Products
-
StevenCHN-TOP offer very good service and the products help us a lot -
S.N. SharmaCHN-TOP machine help me to improve my imprresion for Chinese machines -
MikeBest products with best price, CHN-TOP well done!
Keywords [ pcd blank ] match 356 Products.
Customizable POLYCRYSTALLINE DIAMOND Woodworking Cutter for Your Business Needs
| Model: | 1.0-10W |
|---|---|
| Density: | 3.52 G/cm3 |
| Size: | 60mm |
Smooth Surface Finishing PCBN Diamond Tools Cutting CNC Grinding
| Material: | PCD+Carbide |
|---|---|
| Model No.: | DCGW11T304 |
| Application: | PCD PCBN Tools Cutting |
CE Certified 30mm Hight Dressing Cbn Grinding Wheels For Carbide Cutting Tools
| Name: | Dressing Stone |
|---|---|
| Application: | Grinding Wheel Dressing |
| Shap: | Grinding Wheel |
380V 5 Axis Grinding Machine
| Applicable Industry: | Aeronautical PCD Tool\CNC For Tools |
|---|---|
| Marketing Type: | Hot Product 2021 |
| Color: | Blue |
2200W 5 Axis CNC Grinder High Accuracy With Oline System 17 Inch Monitor
| Brand: | CTSTC |
|---|---|
| Model No.: | ZT-90CNC |
| Application: | PCD PCBN Diamond Tools Grinding |
0-30mm Focus Adjusting Range Laser Engraving Machine for Stripping Wire 110×110mm Fast and Accurate Engraving
| Focus Adjusting Range: | 0-30mm |
|---|---|
| Output Power: | ≤100W |
| Operating System: | EZCAD |
1mm Thickness CNC Fiber Laser Engraving Machine Accurate Positioned
| Laser Source: | Fiber |
|---|---|
| CNC: | Yes |
| Application: | Laser Engraving, PCD/CBN Monocrystals Diamond Chip In The Rake |
300mm Diameter Daimond Cup Grinding Wheel 6A2 Grinding Wheel Vitrified Bond
| Shape: | Cup-shaped |
|---|---|
| Size: | 300*127mm |
| Abrasive: | Diamond |
20KW 960 Degree Vacuum Brazing Machine For Ultra Hard Materials
| Machine Type:: | Vacuum / Welding Brazing Machine |
|---|---|
| Application Industry: | Aeronautical PCD Tool\CNC For Tools |
| Core Components: | Motor |
Ultra Hard Material Vacuum Brazing Paste At The Temperature Of 850 Degree
| Brazing Temperature: | 750-900 Degree |
|---|---|
| Application: | Pcd/pcbn Material Brazing |
| Model No.: | 800-41/720-41/850-41 |

