All Products
-
StevenCHN-TOP offer very good service and the products help us a lot -
S.N. SharmaCHN-TOP machine help me to improve my imprresion for Chinese machines -
MikeBest products with best price, CHN-TOP well done!
Keywords [ pcd blank ] match 357 Products.
Automatic Cutting Tools Grinder For PCD / PCBN HSS Materials Grinding
| Weight: | 1450kgs |
|---|---|
| After-sales Service Proviede: | Online Support, Video Technical Support, Engineers Available To Service Machinery Overseas, Field Installation, Commissioning And Training |
| Product Name: | Automatic Cutting Tools Grinder For PCD/PCBN HSS Materials Grinding |
Advanced Vacuum Brazing Flux For Diamond Tools Welding
| Brazing Temperature: | 750-900 Degree |
|---|---|
| Application: | Pcd/pcbn Material Brazing |
| Model No.: | 800-41 |
High Strength PCBN PCD Tools Vacuum Brazing Machine Water Cooling
| Product Namee: | High Strength PCBN PCD Tools Vacuum Brazing Machine Best Seller |
|---|---|
| Model No.: | ZT-ZKHJ180E |
| Application: | PCD PCBN DIAMOND TOOLS BRAZING |
PCD PCBN Diamond Tools Fine Daimond Cup Grinding Wheel , CBN Grinding Wheel 6A2
| Application: | PCD PCBN DIAMOND TOOLS GRINDING |
|---|---|
| Brand: | CHN-TOP |
| Name: | Grinding Wheel |
2.2KW 380V CNC Grinding Machine With Online System 17 Inch Monitor
| Brand: | CHN-TOP |
|---|---|
| Model No.: | ZT-90 |
| Application: | PCD PCBN Diamond Tools Grinding |
Fiber Laser Power 800W CNC Cutting Machine For PCD, PCBN, Cemented Carbide
| Product Name: | Laser Power 800W Ultra Hard Material Cutting Machine With 2 Years Gurranty |
|---|---|
| Dimension: | 1500*920*1640mm |
| Cooling Mode: | Water Cooling |
380V 50Hz Cnc Metal Fiber Laser Cutting Machine With Four Square Power Cord
| Product Name: | 2022 New Model Cnc Metal Fiber Laser Cutting Machine For Metal |
|---|---|
| Cooling Mode: | Water Cooling |
| Table Travel: | 220*220*100mm (X*Y*Z) |
Vacuum Brazing PCBN Cutting Tools High Efficiency Brazing Service
| Name: | Vacuum Brazing Service For PCD/PCBN Tools |
|---|---|
| Brazing Type: | Vacuum Brazing |
| Brazing Circle Time: | Less Than 90min |
Industrial Diamond Grinding Wheels For Rough & Fine Grinding
| Name: | China Golden Supplier Industrial Diamond Grinding Wheels For Rough & Fine Grinding |
|---|---|
| Customised: | Available |
| Shape: | Cup-Shaped |
CTSTC Fiber Laser Cutting High Precision For PCBN Blank Tools
| Laser Type: | Fiber |
|---|---|
| Material: | PCD/PCBN |
| Cutting Equipment: | ZT-JGQG6SE |

