All Products
-
StevenCHN-TOP offer very good service and the products help us a lot -
S.N. SharmaCHN-TOP machine help me to improve my imprresion for Chinese machines -
MikeBest products with best price, CHN-TOP well done!
Keywords [ cnc cutting machine ] match 321 Products.
Precision Cutting Fiber Laser CNC Machine with 3-axis Configuration and Maximum Speed of 100m/min
| Control System: | CNC Controller |
|---|---|
| Spindle: | Air Cooling |
| Cutting Thickness Limit: | 5mm Stainless Steel |
Switerland Raytools Cutting Head fiber laser cnc machine providing repeatability accuracy plus minus 0.02mm optimized for metal sheet cutting
| Function: | Cutting Metal Materials |
|---|---|
| Lasertype: | Fiber Laser |
| Repeatability Accuracy: | ±0.02mm |
Super Hard Material Cutting CNC Fiber Laser Machine with Special Custom Cutting Head and Rotary A Axis
| Software Control System: | Self-developed CNC System Based On Windows |
|---|---|
| Laser System: | Fiber Laser Module QCW800 |
| Cutting Head: | Special Custom Super Hard Material Cutting Head |
High Resolution Laser Sensor CNC Metal Laser Cutter Designed for Metal Processing and Precision Industrial Cutting Tasks
| Lasertype: | Fiber Laser |
|---|---|
| Transmission Mode: | Rack And Pinion |
| Cutting Head: | Switerland Raytools |
6KW PCD CNC Fiber Laser Machine Stable Laser Source For Hard Material
| Application: | Laser Cutting |
|---|---|
| Packaging Details: | Wooden case |
| Delivery Time: | 5-8days |
High Speed Multi Axis CNC Fiber Laser Cutter 6KW For PCBN
| Application: | Laser Cutting |
|---|---|
| Packaging Details: | Wooden case |
| Delivery Time: | 5-8days |
Servo High Precision Rotation Axis CNC Fiber Laser Cutting Machine 100 W PLC Control System
| Focus System: | Imported High Resolution Laser Sensor |
|---|---|
| Laser Source: | Fiber |
| Rotation Axis: | Servo High Precision Rotation Axis |
Working Speed 8m Minute cnc fiber laser cutter Fiber Laser technology ideal for industrial metal fabrication processes
| Laser Head: | Swiss Raytools Auto-following |
|---|---|
| Power Demand: | Three Phase 380V / 50Hz / 60Hz |
| Transmission Mode: | Rack And Pinion |
Taiwan YYC Gear And Rack Transmission cnc metal laser cutter built to cut Stainless Steel Carbon Steel and various metal materials
| Laser Power: | 1-12KW |
|---|---|
| Max Removing Speed: | 600mm/min Manual (standard) |
| Laser Wave Length: | 1080 NM |
Automatic laser focus system optional cnc fiber laser cutter offering Taiwan YYC Gear And Rack Transmission for and precise metal processing
| Cutting Materials: | Stainless Steel Carbon Steel Etc |
|---|---|
| Working Area: | 1500mm*3000mm |
| Laser Power: | 1-12KW |

