All Products
-
StevenCHN-TOP offer very good service and the products help us a lot -
S.N. SharmaCHN-TOP machine help me to improve my imprresion for Chinese machines -
MikeBest products with best price, CHN-TOP well done!
Keywords [ cnc cutting machine ] match 321 Products.
Rotation Axis CNC Fiber Laser Cutting Machine 10KW Overall Rated Power Optical 2 Axis
| Overall Rated Power: | 10KW |
|---|---|
| Software Control System: | Self-developed PLC Control System |
| Rotation Axis: | Servo High Precision Rotation Axis |
Cuttingspeed Up To 30 Mmin CNC Fiber Laser Cutting Machine With Fiber Laser And Schneider Servo Motor For Precision Cutting
| Repeatability Accuracy: | ±0.02mm |
|---|---|
| Laser Cutting Head: | PRECITEC From Germany |
| Cuttingspeed: | Up To 30 M/min |
Laser Wavelength 1064±5nm CNC Fiber Laser Cutting Machine with Taiwan YYC Gear and Rack and Imported High Resolution Laser Sensor Focus System
| Laser Wave Length: | 1080 NM |
|---|---|
| Total Power Consumption: | About 3600W |
| Transmission: | Taiwan YYC Gear And Rack |
1500KG CNC Fiber Laser Cutting Machine Featuring Optional Automatic Laser Focus System and Electrical Schneider for Metal Fabrication
| Laser System: | Fiber Laser Module QCW800 |
|---|---|
| Working Speed: | 8m/ Minute |
| Dimension: | 8600*3700*1900mm |
CNC Controller With DSP System cnc fiber laser cutter 1080nm wavelength precision cutting machine for metal processing applications
| Weight: | 1500KG |
|---|---|
| Traditional System: | Gantry Double Drive Structure |
| Laser System: | Fiber Laser Module QCW800 |
Metal Steel CNC Fiber Laser Cutting Machine with Raytool Controller 1525 X 3050 Mm Work Piece Dimensions
| Pipe Length: | 3-9m |
|---|---|
| Laser Head: | Swiss Raytools Auto-following |
| Laser System: | Fiber Laser Module QCW800 |
1525 X 3050 Mm Work Piece Dimensions CNC Fiber Laser Cutting Machine with 220V Voltage and 1500W Power
| Voltage: | 220V |
|---|---|
| Traditional System: | Gantry Double Drive Structure |
| Trademark: | ACCURL |
Rotation Axis Servo High Precision Rotation Axis CNC Fiber Laser Cutting Machine with Controller Raytool Pipe Length 3-9m
| Pipe Length: | 3-9m |
|---|---|
| Laser System: | Fiber Laser Module QCW800 |
| Controller: | Raytool |
Advanced Fiber Laser CNC Machine with 1064±5nm Wavelength and Raytool Controller
| Laser Head: | Swiss Raytools Auto-following |
|---|---|
| Controller: | Raytool |
| Rotation Axis: | Servo High Precision Rotation Axis |
Production Workshop CNC Fiber Laser Cutting Machine For PDC Material Polishing Process
| Model: | ZT-JGC200 |
|---|---|
| Fiber Type: | Fiber Laser |
| Application: | PDC Laser Turning |

