All Products
-
StevenCHN-TOP offer very good service and the products help us a lot -
S.N. SharmaCHN-TOP machine help me to improve my imprresion for Chinese machines -
MikeBest products with best price, CHN-TOP well done!
PCD INSERTS Industrial Cutting Inserts Without Coating Optional Coating Ideal for High Speed and High Accuracy Machining
| Usage: | Cutting Tools For Copper, Wood |
|---|---|
| Availability: | In Stock |
| Thickness: | 1.6mm |
Grint Size 10u PCD Blank Featuring Ra less than 0.1um Surface Roughness and Excellent Toughness Suitable for Industrial
| Usage: | Cutting Tools For Copper, Wood |
|---|---|
| Thickness: | 1.6mm |
| Type: | Round |
Good toughness PCD Blank applied in production of cutting inserts for automotive aerospace and electronics manufacturing
| Type: | Round |
|---|---|
| Grint Size: | 10u |
| Surface Roughness: | Ra<0.1um |
DHL Transportation PCD TOOLS Providing Smooth Surfacefinish Optimized for Material Removal and Consistent Machining Results
| Diamond Thickness: | 0.5-08mm |
|---|---|
| Grainsize: | Fine To Coarse |
| Size: | 62mm |
Thickness 1.0mm 1.2mm 1.6mm 2.0mm 3.2mm PCD Blank Diamond Thickness 0.5-08mm Compatible With Various Machines For Cutting Tools
| Transportation: | DHL, UPS, TNT, FEDEX |
|---|---|
| Surfacefinish: | Smooth |
| Granularity: | 6um |
Suitable For Various Machines PCD INSERTS Durable Precision Cutting Tools TNT Transportation for Industrial Applications
| Type: | Round |
|---|---|
| Conductivity: | Low |
| Transportation: | DHL, UPS, TNT, FEDEX |
1.6mm Thickness PCD Blank Offering Hardness Up To 8000 HV and Granularity 6um Designed for Durable Cutting Performance
| Compatibility: | Suitable For Various Machines |
|---|---|
| Hardness: | Up To 8000 HV |
| Thinckness: | 1.0mm/1.2mm/1.6mm/2.0mm/3.2mm |
Hardness Up To 8000 HV PCD BLANK Offering Fine To Coarse Grainsize Ideal for Cutting Tools and Durable Machining Parts
| Type: | Round |
|---|---|
| Transparency: | High |
| Abrasive Resistance: | Middle |
Granularity 10um PCD Blank Featuring High Thermalconductivity Thickness Varies By Specification Suitable for Cutting and Machining
| Thermalconductivity: | High |
|---|---|
| Abrasive Resistance: | Low |
| Model: | 1.6-FS |
25um Grit Size PCD BLANK Providing High Thermalconductivity Perfect for Precision Tool Manufacturing and Industrial Tasks
| Thickness: | Varies By Specification |
|---|---|
| Granularity: | 10um |
| Model: | 1.6-FS |

