All Products
-
StevenCHN-TOP offer very good service and the products help us a lot -
S.N. SharmaCHN-TOP machine help me to improve my imprresion for Chinese machines -
MikeBest products with best price, CHN-TOP well done!
Keywords [ cnc cutting machine ] match 320 Products.
ADICO PCBN Blank 1.6 2.0 3.2mm Thickness For Grey Cast Iron HSS Nodular Cast Iron
| Name: | ADICO PCBN Blank With 1.6/2.0/3.2mm Thickness For Grey Cast Iron, HSS, Nodular Cast Iron |
|---|---|
| Usage: | PCBN Tools |
| Application: | Grey Cast Iron, HSS, Nodular Cast Iron |
Ultra Hard Material Vacuum Brazing Paste At The Temperature Of 850 Degree
| Brazing Temperature: | 750-900 Degree |
|---|---|
| Application: | Pcd/pcbn Material Brazing |
| Model No.: | 800-41/720-41/850-41 |
Premium Vacuum Brazing Paste For PCD/PCBN Tools 27.25%Cu 12.5%In 1.25%Ti Bal.Ag
| Brazing Temperature: | 750-900 Degree |
|---|---|
| Application: | High Temperature Brazing |
| Color: | Sliver |
Large Stock PCBN Blank 2mm Thickness ADICO Blank High Corrosion Resistance
| Name: | Polycrystalline Cubic Boron Nitride |
|---|---|
| Usage: | PCBN Tools |
| Application: | Grey Cast Iron, HSS, Nodular Cast Iron |
Customised Vitrified Bond Diamond Grinding Wheel Dresser Cup Shaped
| Name: | Vitrified Bond Diamond Grinding Wheel Dresser Cup Shaped On Sale |
|---|---|
| Application: | Grinding Wheel Dresser |
| Guarranty: | 6 Month |
Welding Flux For PCD PCBN CVD Ultra Hard Diamond Tools
| Brazing Temperature: | 750-900 Degree |
|---|---|
| Application: | Pcd/pcbn Material Brazing |
| Model No.: | 800-41 |
High Speed Stable PCD Turning Inserts Grinding High Efficiency
| Tip Radius: | 0-100mm |
|---|---|
| Grinding Accuracy: | +/-0.005mm |
| Grinding Pressure: | 0-450N Adjustable |
Flexible High Speed PCD Grinding Service Smooth For Diamond Tools
| Tip Radius: | 0-100mm |
|---|---|
| Grinding Accuracy: | +/-0.005mm |
| Grinding Pressure: | 0-450N Adjustable |
Industrial Diamond Grinding Wheels For Rough & Fine Grinding
| Name: | China Golden Supplier Industrial Diamond Grinding Wheels For Rough & Fine Grinding |
|---|---|
| Customised: | Available |
| Shape: | Cup-Shaped |
High Efficiency Continuous Working PCD Grinding 1000pcs Per Day
| Capacity: | 1000 Pcs/day |
|---|---|
| Material: | PCD/PCBN/Carbide Inserts |
| Passivation Value: | 0.005 |

