All Products
-
StevenCHN-TOP offer very good service and the products help us a lot -
S.N. SharmaCHN-TOP machine help me to improve my imprresion for Chinese machines -
MikeBest products with best price, CHN-TOP well done!
Keywords [ cnc cutting machine ] match 309 Products.
PCD PCBN Carbide Tools Oil Stone With Cup Shaped Diamond Dressing Stone
| Name: | PCD PCBN Carbide Tools Oil Stone With Cup Shaped Diamond Dressing Stone |
|---|---|
| Application: | Grinding Machine/Grinding Wheel |
| Type: | Abrasive Disc |
Tungsten Alloy OEM Carbide Tool Inserts For Hardened Steel
| Name: | Tungsten Alloy Yungsten Steel Inserts Grinding Tools For Hard Material's Cutter |
|---|---|
| Body Materials: | Carbon Tungsten Alloy |
| Application:: | MateL Cutting |
Advanced Vacuum Brazing Flux For Diamond Tools Welding
| Brazing Temperature: | 750-900 Degree |
|---|---|
| Application: | Pcd/pcbn Material Brazing |
| Model No.: | 800-41 |
PCBN PCD Tools Diamond Dressing Wheel 6A2 Type Vertrifed Bond
| Brand: | CHN-TOP |
|---|---|
| Size: | 150*40*40*10mm |
| Bond: | Vertrifed |
Brazed Hhigh precision tools grinding wheel designed to maintain sharp edges and precise dimensions in tool maintenance
| Compatibility: | Suitable For CNC Machines, Manual Grinders |
|---|---|
| Body Type: | Round |
| Diamond Width: | 3mm, 5mm, 10mm, 15mm, 20mm |
External Turning Square Carbide Inserts Hard Materials Cutter Pcd Grinding Tools
| Name: | External Turning Tools For Hard Material'S Cutter Grinding Tools |
|---|---|
| Body Materials: | Carbon Tungsten Alloy |
| Application:: | Pcd/pcbn Cutting |
Middle Toughness PCD Blank with 1 Year Guarranty and High Abrasive Resistance
| Abrasive Resistance: | High |
|---|---|
| Type: | Round |
| Surface Finish: | Polished |
Tip Radius 0-70mm PCD PCBN materials grinder Grinding Wheel Diameter 150mm engineered for and consistent grinding performance
| Maxgrindingdiameter: | 150 Mm |
|---|---|
| Angle Encoder: | FAGOR |
| Grinding Wheel Diameter: | 150mm |
PCBN PCD Grinder Ultra Hard Material Tool Grinder High Efficiency
| Model No.: | ZT-90CNC |
|---|---|
| Linear Slide: | SCHNEEBERGER |
| Reducer: | YASKAWA |
ADICO PCBN Blank 1.6 2.0 3.2mm Thickness For Grey Cast Iron HSS Nodular Cast Iron
| Name: | ADICO PCBN Blank With 1.6/2.0/3.2mm Thickness For Grey Cast Iron, HSS, Nodular Cast Iron |
|---|---|
| Usage: | PCBN Tools |
| Application: | Grey Cast Iron, HSS, Nodular Cast Iron |

