All Products
-
StevenCHN-TOP offer very good service and the products help us a lot -
S.N. SharmaCHN-TOP machine help me to improve my imprresion for Chinese machines -
MikeBest products with best price, CHN-TOP well done!
Cnc Fiber Laser Engraving Machine Providing Industrial Metal Wood Plastic Cutting and Marking with Accurate Performance
| Wavelength: | 10640nm |
|---|---|
| Type: | Type |
| Cooling Method: | Air Cooling |
Tip Radius 0-70mm PCD PCBN materials grinder Grinding Wheel Diameter 150mm engineered for and consistent grinding performance
| Maxgrindingdiameter: | 150 Mm |
|---|---|
| Angle Encoder: | FAGOR |
| Grinding Wheel Diameter: | 150mm |
Angle Encoder FAGOR PCD Grinding Machine Featuring SCHNEEBERGER Linear System and 150mm Grinding Wheel Diameter for Cutting Tool Grinding
| Linear: | SCHNEEBERGER |
|---|---|
| Accuracy: | ±0.005 Mm |
| Pixel Size: | 3.75um*3.75um |
150mm Grinding Wheel Diameter PCD Grinder 5 Axis Multi Functional Tool Grinding Equipment Designed for Complex Shapes
| Frequency: | 50/60Hz |
|---|---|
| Maxgrindingdiameter: | 150 Mm |
| Toolmaterial: | Polycrystalline Diamond (PCD) |
SCHNEEBERGER Linear PCD Grinding Machine Featuring Max Grinding Diameter 150 Mm and Accuracy Plus Minus 0.005 Mm Ideal for Precision Work
| Toolmaterial: | Polycrystalline Diamond (PCD) |
|---|---|
| Maxgrindingdiameter: | 150 Mm |
| Angle Encoder: | FAGOR |
Air Cooling Fiber Laser Engraving Machine CNC Fiber Laser System for Precise Industrial Marking and Cutting Applications
| Power: | 10w |
|---|---|
| Positioning Accuracy: | ≤0.01mm |
| Wavelength: | 10640nm |
Maxgrindingdiameter 150 Mm PCD grinding machine providing accuracy ±0.005 Mm enabling accurate grinding of diamond tools
| Maxgrindingdiameter: | 150 Mm |
|---|---|
| Linear: | SCHNEEBERGER |
| Machine Name: | ZT-90V CNC Saw Blade Grinding Machine |
10w laser engraving machine versatile tool perfect for engraving cutting and marking applications on multiple materials
| Stripping Wire: | 110×110mm |
|---|---|
| Remove Efficiency: | 0.005mm/layer |
| Cnc Or Not: | Yes |
Surface Roughness Ra0.1um PCD TOOLS Thickness 0.5mm-10mm Designed for Precision Cutting and Durable Machining Solutions
| Model: | 1.6-FS |
|---|---|
| Bondingmethod: | Sintered With Carbide Substrate |
| Guarranty: | 1 Year |
Surface Roughness Ra0.1um PCD Blank Offering Excellent Wearresistance Diamond Thickness 0.5 to 08mm Suitable for Metalworking Tools
| Chemical Stability: | High |
|---|---|
| Diamond Layer: | 0.4-0.6mm |
| Surface Roughness: | Ra<0.1um |

