All Products
-
StevenCHN-TOP offer very good service and the products help us a lot -
S.N. SharmaCHN-TOP machine help me to improve my imprresion for Chinese machines -
MikeBest products with best price, CHN-TOP well done!
Keywords [ pcd blank ] match 357 Products.
High Abrasive Resistance Polycrystalline Diamond For Construction Industry
| Delivery Date: | 3-7 Days After Payment |
|---|---|
| Key Word: | PCD BLANK |
| Conductivity: | Low |
58mm Uncoated Polycrystalline Diamond For Hard Materials Cutting
| Diameter: | 58mm |
|---|---|
| Coating: | Uncoated |
| Shape: | Round |
Hard Materials Cutting 58mm PCD DISC Made of Polycrystalline Diamond
| Application: | For Hard Materials Cutting |
|---|---|
| Coating: | Uncoated |
| Finish: | Blank |
High Precision Carbide PCD Indexable Inserts Grinding CNC Machining
| Material: | PCD+Carbide |
|---|---|
| Model No.: | DCGW11T304 |
| Application: | PCD PCBN Tools Cutting |
5 Axises CNC PCD Grinding Machine For Ultra Hard Diamond Tools
| Material: | PCD+Carbide |
|---|---|
| Model No.: | DCGW11T304 |
| Application: | PCD PCBN Tools Cutting |
CE Certified PCD Grinding High Reliability For PCBN Diamond Tools
| Grining Machine: | ZT-180 |
|---|---|
| Brand: | CHN-TOP |
| Grinding Material: | PCD PCBN DIAMOND TOOLS |
High Speed Stable PCD Turning Inserts Grinding High Efficiency
| Tip Radius: | 0-100mm |
|---|---|
| Grinding Accuracy: | +/-0.005mm |
| Grinding Pressure: | 0-450N Adjustable |
Flexible High Speed PCD Grinding Service Smooth For Diamond Tools
| Tip Radius: | 0-100mm |
|---|---|
| Grinding Accuracy: | +/-0.005mm |
| Grinding Pressure: | 0-450N Adjustable |
Polycrystalline Diamond Blank 70mm For Aluminium Alloy
| Name: | Polycrystalline Diamond |
|---|---|
| Usage: | PCD Inserts Cutting Tools |
| Application: | Aluminium Alloy, Metal, Nonferrous Metals |
MD Diamond Tools PCD Grinding High Precision For Tools Industry
| Grinding Service: | PCD PCBN Diamond Grinding |
|---|---|
| Model No.: | End Mills |
| Brand: | CHN-TOP |

